שתפו עם חברים ברשתות החברתיות:

סרי לנקה שוכנת בסמוך להודו, מדרום. זהו אי גדול ממדים שבו חיים למעלה מ-20 מיליון איש. בין המדינות מחבר גשר ארוך ומרשים שהוקם על רצף של שוניות. הגשר משמש לתעבורת רכבות. הקרבה בין סרי לנקה לבין הודו מאפשרת למטיילים רבים לטייל בסרי לנקה לפני או אחרי הטיול המקובל בהודו. לפני שמגיעים למקום, יש להסדיר ויזה, בתהליך די פשוט. כאן תגלו איך מקבלים ויזה לסרי לנקה, כמה זה עולה ומה צריך לעשות.

 

ויזה אלקטרונית באינטרנט – מומלץ

למגיעים לסרי לנקה בטיסה, ניתן להוציא ויזה בשדה התעופה. עם זאת, הדרך המומלצת להוציא את הויזה היא באמצעות אתר האינטרנט. מדובר על ויזה אלקטרונית שמאושרת לרוב ללא קושי. נכנסים לאתר האינטרנט להוצאת ויזה לסרי לנקה, ממלאים את הפרטים ומשלמים 35 דולר. יש לטפל בכך מספר ימים לפני שמגעים למדינה. התשלום נעשה באתר, בכרטיס אשראי.

לאחר שמקבלים את האישור, צריך להדפיס את טופס הויזה. אנו לא ממליצים לטפל בויזה בשדה התעופה לאו דווקא בגלל שזה יקר יותר (עלות – 40 דולר) אלא פשוט מפני שזה עלול לקחת די הרבה זמן. לפעמים זמן הטיפול יכול להגיע לכמה שעות.

מפה של סרי לנקה
מפה של סרי לנקה למי שכבר הוציא ויזה

 

לכמה זמן תקפה הויזה לסרי לנקה

לסרי לנקה ניתן להיכנס בעזרת ויזה לשלושים יום. ניתן לקבל אשרה לשהות במדינה ליומיים (אשרת מעבר) ללא עלות אך למרבית המטיילים זה לא מספיק. למרבית המטיילים נדרשת ויזה לשלושים יום ואם רוצים אפשר להאריך לתקופה נוספת.

ויזה לתיירים אפשר לחדש לתקופה נוספת, של 30 ימים. אם יש צורך, אפשר לאחר מכן להאריך את הויזה לעוד תקופה דומה נוספת. בדרך כלל השלטונות לא מערימים קשיים בנושא זה. כמו כן, לפעמים הם אפילו מוכנים להאריך את הויזה לעוד חודש נוסף ועד למקסימום של 6 חודשים. חשוב לציין שהארכת הויזה לא מסובכת אבל לא נעשית אונליין ונדרשת לרוב המתנה של כמה שעות עד לסיום הפרוצדורה. הטיפול בהארכה נעשה במשרדי ההגירה שבעיר קולומבו. אפשר להגיע לשם באוטובוס או בטוקטוק. מומלץ להגיע עם תמונות פספורט, טופס מהאינטרנט, דרכון כמובן וכרטיס טיסה (אם יש).

רשום תגובה