מידע מתומצת על בית חבד בסרי לנקה

שתפו עם חברים ברשתות החברתיות:

כמו בטיולים אחרים שלי בעולם בית חב”ד בסרי לנקה זה אחד המקומות שעשה לי סדר בטיול. האפשרות להרגיש בבית בזמן שאתה כל כך רחוק מהבית ולהיפגש עם יהודים שגם הם חולקים איתך חוויות משותפות והמלצות נתונו לי בוסט גדול מאוד ושידרגו לי את הטיול ועל כך מגיעה לחב”ד ובפרט לבית חב”ד בסרי לנקה תודה גדולה!

במשך שנים תפסה הודו מקום של כבוד בקרב מטיילים ישראלים, בעיקר צעירים. כיום, גם לסרי לנקה הסמוכה להודו מתחילים להגיע עוד ועוד ישראלים. במדינה האקזוטית לא קיימת קהילה יהודית משמעותית אך אווירה של בית ניתן למצוא בבית חב”ד שבמקום. למעשה, בית חב”ד מעניק לא רק אווירה של בית אלא גם הרבה מעבר לכך. ניתן לקבל במקום עצות טובות וטיפים וגם לחזק את הקשר עם מטיילים אחרים ולהשתתף בפעילויות משותפות. רוצים לדעת כיצד בית חב”ד יכול לסייע לישראלים המטיילים בסרי לנקה? כל הפרטים החשובים לפניכם.

 

איפה ואיך מגיעים

ההגעה למקום איננה מסובכת. בית חב”ד בסרי לנקה שוכן במקום די מרכזי בקולומבו (מול בית המלון Cinnamon Red ). על פי פרסומי בית חב”ד המקומי, הכתובת היא Chabad of Colombo, 70 Ananda Coomaraswamy Mawatha, Colombo 00300, Sri Lanka. כדי להגיע לבית חב”ד ניתן לקחת אוטובוס, מונית או טוקטוק.

 

אוכל ומסעדה

אם אתם מרגישים רעבים וצריכים פתרון, בבית חב”ד ערוכים לכך כמעט בכל שעה. חשוב לדעת כי בבית חב”ד שבקולומבו פועלת מסעדה המשרתת בשמחה תיירים ותרמילאים ישראלים שמרגישים חופשיים להגיע ולהיכנס. המסעדה פועלת משעות הבוקר עד 8 בערב אך גם אלה שמגיעים מאוחר יותר, יוכלו כמעט תמיד להזמין ולקבל משהו לאכול.

מלבד ארוחות של חול שאפשר לאכול במקום או להזמין, אפשר להירשם לארוחות שבת וחג וליהנות מחברותא ותחושה משפחתית וביתית עם יין וקידוש. כמו כן, חשוב לציין כי בבית חב”ד אפשר לקבל באופן חופשי שתיה קרה או חמה, לכל דורש, בכל יום ובכל שעה.

מלבד האפשרות לאכול במקום, אפשר להזמין אוכל לאן שרוצים (מחיר המשלוח בהתאם לכתובת המקבל). המחירים במסעדה עממים וטובים. ניתן להזמין כריכים, סלטים, מנות עיקריות, תוספות, שתיה. מפלאפל ועד דג חריף, משווארמה ועד סביח או שקשוקה, מקוסקוס ועד פשטידות – כל זאת ועוד אפשר לאכול במקום או להזמין.

 

אפשר להישאר ללון

מול בית חב”ד הוקם מלון איכותי וחביב ורבים בוחרים ללון בו ובמקביל נעזרים בצוות של בית חב”ד בנושאים שונים (יש עוד בתי מלון בקרבת מקום). למעוניינים, מספקים בבית חב”ד גם תחליף למלון. השהות היא בחדרים משותפים (גברים ונשים בנפרד). בכל חדר מיזוג ויש כאמור מסעדה במקום. המחיר הוגן.

 

שירותים נוספים בבית חב”ד

מטיילים ישראלים רבים מגיעים לבית חב”ד ומוצאים שם פינה חמה, הקשבה ותחושה של בית. יש מקווה לנשים ומתקיימות גם סעודות שבת ושיעורים משותפים. האווירה ידידותית וכל אחד מוצא לב פתוח ודלת פתוחה בכל שעה. במקום אפשר להשתמש במחשב, אינטרנט (ווי פיי), טלפון. צוות בית חב”ד עורך במקום קבלת שבת וסעודות חג ללא עלות (הציבור מוזמן לתרום לכיסוי הוצאות, לא חובה). מתקיימות גם תפילות וכן שיעורים שאפשר להצטרף אליהם. דבר נוסף שבית חב”ד יוכלו לסייע לכם בו הוא הוצאת ויזה להודו במידה ועדיין ולא הוצאתם הם והמטיילים האחרים יוכלו להסביר לכם על התהליך ולעבור אותו ללא עיכובים מיותרים.

 

למידע נוסף על בית חב”ד בסרילנקה באתר החדש:

chabadofsrilanka.com

 

4 Thoughts to “מידע מתומצת על בית חבד בסרי לנקה”

 1. דניאל

  מצטרף להמלצות על בית חב”ד סרי לנקה האלופים.

  1. שירן צ'אושו

   נכון, אלופים זו המילה שחיפשתי!

 2. רביד

  גם אני הייתי שם בקבלת שבת והיה מצוין.

  1. שירן צ'אושו

   בהחלט

רשום תגובה