5 אטרקציות פופולריות בסרי לנקה

שתפו עם חברים ברשתות החברתיות:

במדינת האי סרי לנקה אפשר למצוא חופים מדהימים, שבילים לטרקים ומקדשים יוצאים מן הכלל. אפשר בקלות למצוא עשרות אטרקציות שראוי להקדיש להם את הזמן. הפעם נביא לכם 5 אטרקציות פופולריות, שאסור בשום פנים ואופן לפספס. מוכנים? יוצאים לדרך.

לפני כן נציין שכדי להגיע לסרי לנקה תצטרכו ויזה ולכן כחלק מתכנון הטיול כדאי להקדיש זמן להוצאת ויזה לסרי לנקה מראש ולחסוך את הזמן בשדה התעופה.

 

 1. מצודת האבן המרשימה

  הנוף הטבעי של סרי לנקה יכול בקלות להמם את החושים. האטרקציה הראשונה שנו מביאים לכם בסרי לנקה משלבת בין הנוף הטבעי המדהים לבין מצודה מעשה ידי אדם. מצודת האבן Sigiriya מרשימה מאוד, לפי כל קנה מידה. חומת האבן מתנשאת גבוה, יותר מ-150 מטרים ליתר דיוק. למקום מעפילים בעזרת גרם מדרגות תלול, שהוא חוויה בפני עצמה. חלק מהמדרגות חצובות בסלע וחלקן הוספו מאוחר יותר, על מנת להקל על הטיפוס ולאפשר הגעה נוחה לתיירים הרבים המגיעים למקום. כמעט מיותר לציין כי הנוף הנשקף מלמעלה מדהים ביופיו. זו חוויה בפני עצמה, לבקר בגנים העתיקים הסובבים את המצודה, מלמטה, או לצפות במערות החצובות. לאחר הטיפוס, כשמגיעים לפסגה, נותר עוד להתרשם משרידי המנזר והארמון הקדום שפעלו במקום בימים עברו.

 

 1. הפארק הלאומי

  הפארק הלאומי של סרי לנקה

  האטרקציה הטבעית בסרי לנקה נגלית לעין בצורה מרשימה ביותר גם בפארק הלאומי Yala. אם אתם רוצים להתרשם מהטבע ומהחי שבאי, זהו המקום הנכון ביותר לכך. הפארק הלאומי הוכרז ככזה לפני כ-80 שנה ומאז הוא מושך אליו תיירים במספרים גבוהים. שווה להגיע למרכז המבקרים המסודר, שם ניתן ללמוד על הפארק וכל אשר בו. בין חיות הבר שניתן לראות נציין את הפילים, הנמרים, הציפורים והתנינים.

 

 1. מצודת גלה

  מצודת האבן

  מצודת גלה שוכנת בסמוך לחוף הים וכיום זהו אזור תיירותי להפליא אך בכל זאת, לא ממוסחר לעייפה. המבצר הוקם על ידי האימפריה הפורטוגלית שגילו את סרי לנקה עוד במאה ה-14. לאורך ההיסטוריה השתלטו על המבצר בני לאומים שונים והמבצר עצמו גדל והשתכלל על ידי ההולנדים. המקום ציורי מאוד והשביל המשקיף אל הים פשוט נפלא. כיום, בשטח המצודה בנויה שכונה מרהיבה, המזכירה אדריכלות אירופאית. בעיר עצמה יש מגוון רחב של בתי מלון, דוכנים, שווקים והרבה אווירה טובה. הרבה בתים לבנים, חלקם בעלי עמודים מעוצבים, גגות אדומים. שילוב בלתי צפוי של אווירה אירופאית וסרי לנקית יחד.

 

 1. הפסגה שנוגעת בשמים

  פסגת אדם סרי לנקה

  עוד אטרקציה בסרי לנקה לוקחת את המבקרים כמעט הכי גבוה שאפשר. זוהי פסגת אדם, ההר הכי גבוה של האי ולא רק אתר תיירותי. הר נישא אשר נחשב לבעל איכויות רוחניות ודתיות. במעלה ההר פועל מנזר בודהיסטי. בני דת זו מאמינים כי במקום צעד לו בודהה בעצמו. ההינדים מאמינים שעל הפסגה טבועה טביעת הרגל של שיווה. על כל פנים, למקום מגיעים הרבה עולים לרגל, לצד תיירים. כדי להגיע למעלה, יש לטפס על אלפי מדרגות. בדרך, אפשר לעצור למנוחה בדוכנים של מקומיים אשר מוכרים משקאות וחטיפים.  מקובל להתחיל את הטיפוס ב-3 או 4 לפנות בוקר. מדובר על שעתיים של הליכה לא קלה אך זה שווה הכל. לראות את הנוף של סרי לנקה בזריחה!

 

 1. החופים המרהיבים של סרי לנקה

  חופים בסרי לנקה

  אם אתם אוהבים גלישה, מפרץ ארוגם הוא המקום בשבילכם. אבל בהחלט לא חסרים עוד חופים בסרי לנקה, שמבטיחים אווירה של גן עדן ושלווה שלא מהעולם הזה. שווה להגיע במיוחד גם לעיירת החוף מיריסה. מקום מרהיב, חופים נפלאים שאי אפשר לשכוח. סמוך לחוף שרשרת של דקלים וכן צוקים שעליהם אפשר לטפס לתצפית מרהיבה. במקום אפשר לטייל, ללמוד גלישה, לצלול ולקנח באחת המסעדות בחוף או בעיירה.

 

להמלצות נוספות כדאי להגיע לבית חב”ד בסרי לנקה.

כמו שאופייני לבית חב”ד תוכלו למצוא שם המון ישראלים נוספים שיוכלו לשתף אתכם בחוויות מהטיול ולהמליץ לכם על מקומות להמשך הדרכך גם בסרי לנקה וגם מחוצה לה.

רשום תגובה