48 שעות של אטרקציות פופולריות בקולומבו

שתפו עם חברים ברשתות החברתיות:

בסרי לנקה יש כל כך הרבה אטרקציות, שאי אפשר להספיק את הכל. משום כך, לא כדאי לשהות יותר מדי זמן בעיר הגדולה ביותר באי, קולומבו. אנו ממליצים לבלות שם למשך יומיים שלושה, לפני שממשיכים למצודת גלה, חוף מיריסה או השמורה הלאומית. אך לפני כן, קבלו 48 שעות של אטרקציות פופולריות בקולומבו.

 

פתוחים את הבוקר ליד הים

את הביקור בקולמבו כדאי להתחיל בשעת בוקר מוקדמת, בטיול מהנה לחופו של האוקיינוס ההודי בטיילת גל פייס גרין. הניגוד שבין העיר התוססת וההומה לבין הים יוצא מגדר הרגיל. מתחו את השרירים לפשוט לכו לאורך החוף, עד שתרגישו רעננים. תוכלו לראות משפחות וילדים מקומיים משחקים. לאורך הטיילת תוכלו להתרענן עם מאכלים מקומיים, רבים מהם מטוגנים. סמוסה, מאכלי עדשים, מי צריך יותר מזה. לשומרי כשרות מומלץ להתייעץ עם בית חב”ד שיוכלו להמליץ על מסעדה כשרה ומאכלים כשרים.

From Mountains to the Sea: Sri Lanka from Sixth Row on Vimeo.

 

המוזיאון הלאומי של קולומבו

מומלץ לבקר בבית חב”ד ולהחליף חוויות עם מטיילים אחרים. אם זמנכם דוחק, המשיכו לאתר חובה בקולומבו – המוזיאון הלאומי. המוזיאון עצמו יפה לא רק מבפנים אלא גם מבחוץ. את המבנה הקימו הבריטים, עוד בימי האימפריה (אמצע המאה ה17). בתוך המבנה הקולוניאלי המבהיק בלבן תמצאו מגוון מוצגים מההיסטוריה המקומית. מעצמות ועד לעתיקות, מתכשיטים ועד לחקלאות עתיקה, מפסלים ועד לציורים קדומים.

 

לטייל ב”סיטי” של קולומבו

החלק הצפוני של העיר היה המרכז העסקי של המעצמות הזרות ששלטו במקום. גם כיום, אזור זה, הפורט, מזכיר במשהו את ה”סיטי” המרכזי הפיננסי של לונדון. מומלץ מאוד לביקור. מרכז שוקק של עסקים גדולים ובנקאות. לא רחוק משם, מומלץ להגיע לשוק פטה, בזאר שוקק שיש בו מכל טוב.  בפורט כדאי להקדיש זמן למבנים מרהיבים כמו בית הנשיא, מגדל השעון ועוד שפע מבנים בנוסח קולוניאלי. באזור שפע מסעדות מעולות ולא יקרות. אם מתחשק לכם ללגום משהו חריף בסטייל, לכו למלון גרנד אוריינטל. מלון עתיק שעומד על מקומו כבר מאה שנה.

 

סיור עם נהג טוק טוק שמכיר את העיר

TukTuk Polo Sri Lanka from Distant Frontiers on Vimeo.

דרך טובה לגלות הרבה ממסתרי קולומבו בזמן קצר היא להצטרף לסיור טוק טוק מאורגן. חפשו סיור שכולל כניסות לאתרים נחשבים, מקדשים ועצירה במסעדות מקומיות שוות. אם נשאר עוד קצת זמן, תוכלו לבקר בגן החיות של קולומבו לקינוח.

רשום תגובה