3 טיפים למטיילים בסרי לנקה

שתפו עם חברים ברשתות החברתיות:

מתכננים טיול בסרי לנקה? מצוין. יש המון טיפים שיהפכו לכם את השהות במקום למושלמת במיוחד. עוד לפני שאתם עולים על המטוס, כדאי להתארגן על ויזה אלקטרונית. מזמינים, משלמים ומקבלים בחזרה באי מייל. בלי לחכות בתור ובלי לבזבז זמן. אבל חוץ מזה, יש לנו עוד 3 טיפים לא פחות חשובים.

 

מזג האוויר בסרי לנקה ומתי להגיע

כמעט בכל השנה, מזג האווירה בסרי לנקה נוח. מזג האוויר מתאים לטיול כמעט ללא יוצא מן הכלל כאשר יש לקחת בחשבון כמה נקודות קטנות. יש הבדלים בין חלקי האי השונים, מבחינת התקופה היבשה לעונה הגשומה. כדאי לשים לב לעונת המונסונים שמגיעה בקיץ. בצפון האי, עונת המונסונים מתאחרת בחודשיים שלושה. גם כאשר ישנם גשמים, הם לרוב לא נמשכים יותר מדי זמן ברצף, כך שלא כל כך משנה מתי מגיעים למדינה. אפילו פעילות של גולשים מתקיימת סביב האי, לאורך כל השנה.

אפשר להתעדכן כאן במזג האויר בסרי לנקה בכל נקודת זמן

 

כך תתחמקו מהמקומות ההומים מדי

לא כדאי לוותר על ביקור קצר בקולומבו, העיר הגדולה באי. למשל, ביקור בטיילת גל פייס גרין מומלץ מאוד וכך גם ביקור ברובע פורט. אבל בגדול, המקום מאוד הומה ועמוס וסביר להניח שתרצו גם לתפוס לעצמכם זמן איכות, בלי המונים, רעש ועשן. כדי להתחמק מהאווירה היותר הומה, עשו דרככם אל החלק הצפוני של סרי לנקה. דווקא האזור שהיה פעם במוקד סכסוך בסרי לנקה הפך לפנינה עבור אלא שרוצים להכיר את סרי לנקה האמיתית, שעדיין לא התמלאה מלכודות תיירים וסוחרים ממולחים. בצפון האי מחכים לכם פנינים כמו חופים פרטיים, מקדשים שלווים, נמל בסגנון קולוניאלי הולנדי ועוד.

 

הכסף שלכם בסרי לנקה

המחירים בסרי לנקה זולים. אפשר לומר שכאשר מגיעים ממדינה שבה יוקר המחיה גבוה כל כך, החיים בסרי לנקה נראים זולים עד מאוד. ובכל זאת, עובדה היא כי בשנים האחרונות ולאור נהירת התיירים, גם בסרי לנקה המחירים עולים. במיוחד הדבר נכון עבור אוכלוסיית התיירים. כדי לחסוך כסף, תוכלו לערוך קניות בערים הגדולות במרכולים שבהם קונים גם המקומיים. אפילו בערים יחסית קטנות, תוכלו למצוא חנויות מסודרות, שנוהגות לסמן מחירים ויש כמובן גם שווקים זולים. כדאי לדעת שבסרי לנקה, בשונה כמעט מכל מקום אחר, מאוד נוח ומשתלם להמיר כסף בשדה התעופה. דווקא בערים, שערי החליפין פחות טובים וגם לא תמיד קל למצוא חלפנים. שימו לב כי יחסית למחירים הנמוכים בשווקים ובמסעדות, דווקא מחירי האטרקציות יחסית יקרים. קחו זאת לתשומת לבכם בזמן תכנון הטיול והתקציב.

רשום תגובה